- Homepage
- Eating & drinking
- Thermal cups & bottles
- Thermal mug 400 ml JOYCE
Thermal mug 400 ml JOYCE
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 6561004 (blue) | 2 259 pc. | 4 591 pc. |
0 pc. |
| 6561005 (red) | 629 pc. | 3 234 pc. |
0 pc. |
| 6561006 (white) | 1 273 pc. | 4 444 pc. |
0 pc. |
| 6561007 (grey) | 1 903 pc. | 3 582 pc. |
0 pc. |
| 6561009 (green) | 1 619 pc. | 6 104 pc. |
0 pc. |
| 6561010 (orange) | 132 pc. | 696 pc. |
5 000 pc. 2026-10-06 |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 3,5 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
T4 (pad printing)
Right side
3,5 cm
3,5 cm
max.: 4
Other information:
Pantone colour matching system
Fast fulfillment of large-volume orders
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
T4 (pad printing)
Left side
3,5 cm
3,5 cm
max.: 4
Other information:
Pantone colour matching system
Fast fulfillment of large-volume orders
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (05) red |
| Material | plastic |
| Capacity | 400 ml |
| Product size | ⌀ 8,4 x 17,2 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,209 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 3924100090 |
| EAN | 4064571017955 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 25 pcs. |
| Large package | 25 pcs. |
| Pcs per pallet | 525 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Single packing (width) cm | 9 |
| Single packing (height) cm | 9 |
| Big master box (lenght) cm | 63,00 |
| Big master box (width) cm | 48,00 |
| Big master box (height) cm | 20,00 |
| Big master box (weight) kg | 5,220 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Single packing (weight) kg | 0.058 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 200 |
A 400 ml thermal mug is the perfect choice for those who value practicality and convenience. Made entirely from high-quality plastic, the mug is lightweight and resistant to mechanical damage, such as drops from standard heights or scratches. Thanks to its compact design, this mug fits perfectly in car cup holders, making it an ideal companion on the go and beyond.
Featuring single walls, it keeps hot drinks warm for up to 1.5 hours and cold drinks cool for about 2 hours. It’s perfect as a desk accessory at work to ensure you stay hydrated and enjoy the warmth of your coffee or tea a little longer! Plastic finishes provide a secure grip, while the silicone seal guarantees leak-proof performance.
| Name | Download |
|---|---|
| 1) certificate1.pdf | |
| 3) Declaration_of_conformity.pdf |
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 252 pcs. | 10 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 999 pcs. | 6 870 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 917 pcs. | 4 308 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 634 pcs. | 2 528 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 504 pcs. | 2 484 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 040 pcs. | 3 630 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 900 pcs. | 921 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 898 pcs. | 3 516 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 447 pcs. | 1 511 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 420 pcs. | 2 052 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 305 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 55 pcs. | 3 621 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 18 pcs. | 1 616 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 993 pcs. | 49 pcs. | 5 000 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 4 459 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 402 pcs. | 7 230 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 036 pcs. | 447 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 892 pcs. | 5 376 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 816 pcs. | 699 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 727 pcs. | 3 736 pcs. | 0 pcs. |