- Homepage
- Eating & drinking
- Other
- Espresso cup 60 ml MADDALENA
Espresso cup 60 ml MADDALENA
Available colours
Double-walled espresso cup made of stainless steel with a capacity of 60 ml.
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8442503 (black) | 0 pc. | 0 pc. |
4 500 pc. 2026-09-15 |
| 8442506 (white) | 152 pc. | 154 pc. |
2 500 pc. 2026-09-15 |
| 8442507 (grey) | 5 pc. | 1 256 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
3 x 3 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Right side
3 cm
3 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Left side
3 cm
3 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (03) black |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 60 ml |
| Product size | 4,2 x ⌀ 5,5 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,070 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 7323930090 |
| EAN | 4064571044166 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 50 pcs. |
| Large package | 100 pcs. |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 39,50 |
| Big master box (width) cm | 32,00 |
| Big master box (height) cm | 22,00 |
| Big master box (weight) kg | 7,000 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
Espresso cup 60 ml is an elegant and functional choice for every lover of a perfect shot. Made from high-quality stainless steel with double walls, it ensures excellent heat insulation, keeping your coffee at the ideal temperature for longer. Perfect for serving espresso, this cup combines modern design with sturdy craftsmanship.
It is food-safe, providing peace of mind during use. Thanks to its lightweight construction and sleek appearance, it fits seamlessly into various interiors and styles, becoming a unique addition to your daily coffee rituals.
Similar products
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 002 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 618 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 925 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 919 pcs. | 3 136 pcs. | 8 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 518 pcs. | 1 860 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 419 pcs. | 2 944 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 318 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 312 pcs. | 829 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 152 pcs. | 154 pcs. | 2 500 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 108 pcs. | 3 024 pcs. | 3 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 7 pcs. | 1 745 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Planowana dostawa |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 0 pcs. | 1 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 pcs. | 55 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 296 pcs. | 2 110 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 140 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 46 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 2 255 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 164 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 1 048 pcs. | 1 737 pcs. |