- Homepage
- Eating & drinking
- Thermal cups & bottles
- Thermal mug 400 ml ELEONORA
Thermal mug 400 ml ELEONORA
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 6265803 (black) | 127 pc. | 4 902 pc. |
5 000 pc. 2026-09-15 |
| 6265804 (blue) | 6 pc. | 4 689 pc. |
5 000 pc. 2026-07-21 |
| 6265805 (red) | 371 pc. | 2 396 pc. |
0 pc. |
| 6265806 (white) | 68 pc. | 17 pc. |
2 000 pc. 2026-09-15 |
| 6265807 (grey) | 1 170 pc. | 3 400 pc. |
0 pc. |
| 6265809 (green) | 131 pc. | 3 555 pc. |
0 pc. |
| 6265898 (gold) | 0 pc. | 2 467 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
L4 (laser engraving 360) Colors max: 1 |
10 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Right side
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Left side
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L4 (laser engraving 360)
Engraving all around
10 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (98) gold |
| Material | silicon, stainless steel |
| Capacity | 400 ml |
| Product size | 19 x 8,3 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,304 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 96170000000 |
| EAN | 4064571034556 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | no packaging |
| Pcs per pallet | 840 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 57,00 |
| Big master box (width) cm | 48,50 |
| Big master box (height) cm | 22,50 |
| Big master box (weight) kg | 9,250 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 210 |
A 500 ml thermal mug is a classic choice for those looking for a reliable and affordable promotional gadget. Made of stainless steel, it stands out for its durability and elegant appearance. The mug features double walls, which prevent it from heating up quickly from hot beverages.
These walls also help maintain the drink’s temperature, although they are not vacuum insulated. Its slim shape and dimensions of Ø8×19.2 cm make it a perfect fit for most car cup holders, making it an excellent option for people on the go. The silicone seal not only makes closing the lid easier but also provides extra leak protection, allowing you to carry it worry-free.
The thermal mug is not only practical but also a stylish accessory, ideal as part of a promotional campaign. Additionally, it is one of the most popular models for personalization, for example, as a gift for clients or employees with a name engraved on the mug.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 252 pcs. | 10 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 999 pcs. | 6 870 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 917 pcs. | 4 308 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 634 pcs. | 2 528 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 504 pcs. | 2 484 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 040 pcs. | 3 630 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 900 pcs. | 921 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 898 pcs. | 3 516 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 447 pcs. | 1 511 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 420 pcs. | 2 052 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 305 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 55 pcs. | 3 621 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 18 pcs. | 1 616 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 993 pcs. | 49 pcs. | 5 000 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 4 459 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 402 pcs. | 7 230 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 036 pcs. | 447 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 892 pcs. | 5 376 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 816 pcs. | 699 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 727 pcs. | 3 736 pcs. | 0 pcs. |