- Homepage
- Eating & drinking
- Thermal cups & bottles
- Thermo mug 360 ml LIARD Schwarzwolf
Thermo mug 360 ml LIARD Schwarzwolf
Available colours
Schwarzwolf thermo mug made of stainless steel. The mug has the capacity of 360 ml. Thanks to its property to keep temperature of cold and hot drinks, it will be very handy for example during your way to work.
Availability
| Color | 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| F5100101AJ303 (black) | 0 pc. | 0 pc. |
1 333 pc. |
| F5100100AJ306 (white) | 21 pc. | 1 418 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
5 x 3 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Left side
5 cm
3 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Right side
5 cm
3 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Schwarzwolf |
| Color | (06) white |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 360 ml |
| Product size | ⌀ 8,8 x 16,4 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,269 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 96170000 |
| EAN | 8595611009877 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | Schwarzwolf box |
| Small package | 1 pcs. |
| Large package | 24 pcs. |
| Big master box (lenght) cm | 19 |
| Big master box (width) cm | 6.20 |
| Big master box (height) cm | 40 |
| Big master box (weight) kg | 59 |
The LIARD Schwarzwolf thermal mug with a capacity of 360 ml is the perfect solution for those seeking a reliable and functional container for beverages on the go. Made from high-quality stainless steel, it offers durability and resistance to damage, making it an excellent choice for long-term use.
The mug keeps both hot and cold drinks at the ideal temperature, making it a great companion during travel, daily walks, or your commute to work.Thanks to its compact size, the mug is easy to store in a bag, backpack, or car cup holder. Its functionality combined with an elegant design makes this product not only practical but also stylish.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 252 pcs. | 10 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 999 pcs. | 6 870 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 917 pcs. | 4 308 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 634 pcs. | 2 528 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 504 pcs. | 2 484 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 040 pcs. | 3 630 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 900 pcs. | 921 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 898 pcs. | 3 516 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 447 pcs. | 1 511 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 420 pcs. | 2 052 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 305 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 55 pcs. | 3 621 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 18 pcs. | 1 616 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 993 pcs. | 49 pcs. | 5 000 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 4 459 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 402 pcs. | 7 230 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 036 pcs. | 447 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 892 pcs. | 5 376 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 816 pcs. | 699 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 727 pcs. | 3 736 pcs. | 0 pcs. |