- Homepage
- Eating & drinking
- Other
- Plastic glass 450 ml CHIARA
Plastic glass 450 ml CHIARA
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8146103 (black) | 0 pc. | 0 pc. |
0 pc. |
| 8146106 (white) | 1 919 pc. | 3 136 pc. |
8 000 pc. 2026-09-22 |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
25 x 5 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3 x 3 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
S2 (screen printing)
All around print
25 cm
5 cm
max.: 1
Other information:
Pantone colour matching system
Ink enters the material
Vibrant and saturated colours
Print durability
Print on flat and curved surfaces
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
T4 (pad printing)
Front
3 cm
3 cm
max.: 4
Other information:
Pantone colour matching system
Fast fulfillment of large-volume orders
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (03) black |
| Material | plastic |
| Capacity | 450 ml |
| Product size | ⌀ 8,5 x 22 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,178 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 3924900090 |
| EAN | 4064571020924 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 50 pcs. |
| Large package | 50 pcs. |
| Pcs per pallet | 800 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 49,00 |
| Big master box (width) cm | 50,00 |
| Big master box (height) cm | 48,00 |
| Big master box (weight) kg | 8,900 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 100 |
| Pallet (height) cm | 200 |
A 450 ml plastic cup is an excellent choice for any party or social gathering. Made from high-quality plastic (PS), it features great durability and resistance to damage, while its simple design suits a variety of occasions. It is reusable, making it both an eco-friendly and practical solution.
Additionally, the cup is BPA-free, ensuring safe use. Perfect for serving drinks at all kinds of events.
| Name | Download |
|---|---|
| 1) certificate1.pdf | |
| 3) Declaration_of_conformity.pdf |
Similar products
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 002 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 618 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 925 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 919 pcs. | 3 136 pcs. | 8 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 518 pcs. | 1 860 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 419 pcs. | 2 944 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 318 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 312 pcs. | 829 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 152 pcs. | 154 pcs. | 2 500 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 108 pcs. | 3 024 pcs. | 3 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 7 pcs. | 1 745 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Planowana dostawa |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 0 pcs. | 1 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 pcs. | 55 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 296 pcs. | 2 110 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 140 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 46 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 2 255 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 164 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 1 048 pcs. | 1 737 pcs. |