- Homepage
- Eating & drinking
- Kitchen accessories
- Tray with spoon and glass cup 150 ml ROSA
Tray with spoon and glass cup 150 ml ROSA
Available colours
Bamboo Tray with Bamboo Spoon, Glass Mug and a slot for sugar or chocolate et cetera. Your Logo will be engraved onto the Board 200 ml.
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8235913 (beige) | 476 pc. | 415 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
3,5 x 2 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Top
3,5 cm
2 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (13) beige |
| Material | bamboo |
| Capacity | 150 ml |
| Product size | 16,4 x 8,1 x 8,4 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,383 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 7013499900 |
| EAN | 4064571028647 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 18 pcs. |
| Large package | 18 pcs. |
| Pcs per pallet | 648 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 36,00 |
| Big master box (width) cm | 32,00 |
| Big master box (height) cm | 37,00 |
| Big master box (weight) kg | 5,850 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 200 |
An elegant coffee or tea set combines natural materials with functional design to enhance every moment of relaxation. It includes a bamboo board with carefully finished edges, a 150 ml glass cup, and a matching spoon, making it an excellent choice for both a morning espresso and an afternoon tea.The bamboo tray features a specially shaped spot for the cup, as well as extra space for a small snack, such as a cookie or a piece of chocolate. The natural wood texture adds a unique charm, highlighting the set’s eco-friendly character.
The glass cup is made from high-quality material that does not affect the taste of your drinks, and its transparency allows you to fully enjoy the color and aroma of your favorite coffee or tea.Designed for those who appreciate both aesthetics and practicality, this set is perfect for everyday use but also serves as a stylish element for serving beverages during gatherings with loved ones. It’s an ideal choice for enthusiasts of elegant yet functional accessories that bring a touch of luxury to every moment.
| Name | Download |
|---|---|
| 1) certificate1.pdf |
Bamboo and wood are natural materials, so each product may vary slightly, which also affects laser engraving. These differences do not affect the use of the product and cannot be grounds for a complaint.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 826 pcs. | 1 865 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 16 pcs. | 2 930 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 pcs. | 9 pcs. | 5 000 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 800 pcs. | 3 085 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 7 152 pcs. | 4 907 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 188 pcs. | 20 152 pcs. | 50 000 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 810 pcs. | 3 957 pcs. | 15 000 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 891 pcs. | 6 441 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 538 pcs. | 9 630 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
Eco
Sold out
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 291 pcs. | 8 153 pcs. | 100 000 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 180 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 089 pcs. | 4 029 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 698 pcs. | 2 194 pcs. | 10 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 510 pcs. | 5 808 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 457 pcs. | 6 070 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 284 pcs. | 33 173 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 016 pcs. | 487 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 776 pcs. | 14 673 pcs. | 9 600 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 578 pcs. | 7 999 pcs. | 0 pcs. |
Eco
Recycled