- Homepage
- Eating & drinking
- Other
- Plastic glass 460 ml DOROTA
Plastic glass 460 ml DOROTA
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8247911 (pink) | 312 pc. | 829 pc. |
0 pc. |
| 8247998 (gold) | 747 pc. | 1 921 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
3 x 15 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 3,5 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Front
4,5 cm
4,5 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Back
4,5 cm
4,5 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (11) pink |
| Material | plastic |
| Capacity | 460 ml |
| Product size | 8,5 x 22 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,23 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 3924900090 |
| EAN | 4064571028708 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 50 pcs. |
| Large package | 50 pcs. |
| Pcs per pallet | 800 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 49,00 |
| Big master box (width) cm | 50,00 |
| Big master box (height) cm | 48,50 |
| Big master box (weight) kg | 9,050 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 100 |
| Pallet (height) cm | 200 |
A 460 ml plastic cup is an excellent choice for any party or social gathering. Made from high-quality plastic (PS), it features a glossy surface that gives it an elegant appearance. Its design ensures high durability and resistance to damage, while the simple style makes it suitable for various occasions.
It is reusable, making it an eco-friendly and practical solution. Additionally, the cup is BPA-free, ensuring safe use. Perfect for serving drinks at all kinds of events.
Similar products
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 002 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 618 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 925 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 919 pcs. | 3 136 pcs. | 8 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 518 pcs. | 1 860 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 419 pcs. | 2 944 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 318 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 312 pcs. | 829 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 152 pcs. | 154 pcs. | 2 500 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 108 pcs. | 3 024 pcs. | 3 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 7 pcs. | 1 745 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Planowana dostawa |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 0 pcs. | 1 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 pcs. | 55 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 296 pcs. | 2 110 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 140 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 46 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 2 255 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 164 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 1 048 pcs. | 1 737 pcs. |