- Homepage
- Eating & drinking
- Thermal cups & bottles
- Thermal mug 500 ml TIZIANO
Thermal mug 500 ml TIZIANO
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8376207 (grey) | 761 pc. | 2 322 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 3,5 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Right side
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Left side
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (07) grey |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 500 ml |
| Product size | 19,5 x ⌀ 8 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,354 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 9617000000 |
| EAN | 4064571036420 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 24 pcs. |
| Large package | 24 pcs. |
| Pcs per pallet | 840 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 52,00 |
| Big master box (width) cm | 35,50 |
| Big master box (height) cm | 22,50 |
| Big master box (weight) kg | 8,250 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 195 |
The thermal mug is the perfect blend of functionality and elegance. Thanks to its double walls with vacuum insulation, beverages stay hot or cold for longer, providing comfort in any situation. The mug features a convenient button-operated opening, allowing for easy one-handed use, making it exceptionally practical for travel or outdoor activities.
Its smooth and elegant shape makes it an excellent choice as a gift for VIP clients or anyone who appreciates aesthetically pleasing products. The surface of the mug can be engraved, allowing you to personalize the gift according to individual preferences. This mug stands out for its high-quality craftsmanship and attention to detail, making it an indispensable companion for everyday use.
It is ideal for both the office and trips, thanks to its durability and stylish design.Product features: Capacity: 500 ml. Made of stainless steel. Thermal insulation properties.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 252 pcs. | 10 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 999 pcs. | 6 870 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 917 pcs. | 4 308 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 634 pcs. | 2 528 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 504 pcs. | 2 484 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 040 pcs. | 3 630 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 900 pcs. | 921 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 898 pcs. | 3 516 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 447 pcs. | 1 511 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 420 pcs. | 2 052 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 305 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 55 pcs. | 3 621 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 18 pcs. | 1 616 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 993 pcs. | 49 pcs. | 5 000 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 4 459 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 402 pcs. | 7 230 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 036 pcs. | 447 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 892 pcs. | 5 376 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 816 pcs. | 699 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 727 pcs. | 3 736 pcs. | 0 pcs. |