- Homepage
- Eating & drinking
- Thermal cups & bottles
- Thermo mug 300 ml ARANSOL Schwarzwolf
Thermo mug 300 ml ARANSOL Schwarzwolf
Available colours
Double-walled thermo mug in an anthracite color with a volume of 300 ml. It is made of stainless steel. The mug will maintain the temperature of your drink approx. 6 hours (measured at room temperature), which makes it perfect for your tea or coffee. Thanks to the 360° opening, it allows drinking all around. Packed in a gift box.
Availability
| Color | 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| F5106100AJ307 (grey) | 0 pc. | 1 970 pc. |
2 004 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Front
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Back
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Schwarzwolf |
| Color | (07) grey |
| Material | plastic, stainless steel |
| Capacity | 300 ml |
| Product size | ⌀ 8 x 19 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,326 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 96170000 |
| EAN | 8595611011726 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | Schwarzwolf box |
| Small package | 1 pcs. |
| Large package | 12 pcs. |
| Big master box (lenght) cm | 22.50 |
| Big master box (width) cm | 4.20 |
| Big master box (height) cm | 26.50 |
| Big master box (weight) kg | 35 |
The ARANSOL Schwarzwolf Thermal Mug with a 300 ml capacity is an excellent choice for those who value convenience and functionality in one product. Made from high-quality stainless steel, it is durable, resistant to damage, and easy to keep clean. Thanks to its double walls, the mug effectively insulates your drink from the surroundings, keeping its temperature for up to 6 hours—whether it’s hot beverages like coffee or tea, or cold drinks that stay refreshingly cool for a long time.The mug features an innovative 360° spout, allowing you to drink from any side of the mug, which is especially convenient on the go.
This product is perfect for both work and everyday travel. Its slim design makes it easy to store, while its stylish appearance and functionality make it an indispensable companion for daily use.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 252 pcs. | 10 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 999 pcs. | 6 870 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 917 pcs. | 4 308 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 634 pcs. | 2 528 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 504 pcs. | 2 484 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 040 pcs. | 3 630 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 900 pcs. | 921 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 898 pcs. | 3 516 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 447 pcs. | 1 511 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 420 pcs. | 2 052 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 305 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 55 pcs. | 3 621 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 18 pcs. | 1 616 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 993 pcs. | 49 pcs. | 5 000 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 4 459 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 402 pcs. | 7 230 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 036 pcs. | 447 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 892 pcs. | 5 376 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 816 pcs. | 699 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 727 pcs. | 3 736 pcs. | 0 pcs. |