- Homepage
- Eating & drinking
- Bottles
- Thermo bottle NIKKO 500 ml Schwarzwolf
Thermo bottle NIKKO 500 ml Schwarzwolf
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| F4912300AJ303 (black) | 3 pc. | 2 287 pc. |
0 pc. |
| F4912301AJ304 (blue) | 4 pc. | 1 564 pc. |
0 pc. |
| F4912302AJ307 (grey) | 4 pc. | 1 881 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Front
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Back
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Schwarzwolf |
| Color | (07) grey |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 500 ml |
| Product size | ⌀ 6,7 x 23 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,332 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 96170000000 |
| EAN | 8595611011757 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | Schwarzwolf box |
| Small package | 1 pcs. |
| Large package | 30 pcs. |
| Big master box (lenght) cm | 50 |
| Big master box (width) cm | 13 |
| Big master box (height) cm | 45 |
| Big master box (weight) kg | 24 |
The NIKKO Schwarzwolf Thermal Bottle is a functional and stylish choice for those who need a reliable way to keep their drinks at the perfect temperature all day long. Thanks to its double walls, the bottle provides excellent insulation, keeping beverages hot for up to 20 hours (measured at room temperature), making it an ideal solution for long trips, outdoor adventures, or everyday work use.The bottle features an ergonomic shape that ensures comfortable handling and a secure grip, while the rotating handle makes it easy to carry, adding both functionality and portability. Made from high-quality materials, it guarantees durability and resistance to damage, and its sleek design makes it not only practical but also elegant.Perfect as a gift or for daily use, the NIKKO Schwarzwolf Thermal Bottle is an indispensable accessory for those who value functionality, comfort, and premium quality.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 001 pcs. | 3 928 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 75 pcs. | 3 691 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 31 pcs. | 4 899 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 2 067 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 562 pcs. | 3 864 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 230 pcs. | 11 038 pcs. | 20 000 pcs. |
360°
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 795 pcs. | 1 389 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 470 pcs. | 6 902 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 321 pcs. | 6 472 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 906 pcs. | 2 826 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 827 pcs. | 3 274 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 892 pcs. | 3 208 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 880 pcs. | 248 pcs. | 1 500 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 875 pcs. | 2 275 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 868 pcs. | 8 242 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 783 pcs. | 7 476 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 776 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 765 pcs. | 970 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 708 pcs. | 965 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 644 pcs. | 2 887 pcs. | 0 pcs. |
360°