- Homepage
- Eating & drinking
- Other
- Steel glass 500 ml CrisMa LARS
Steel glass 500 ml CrisMa LARS
Available colours
Stainless steel wine goblet with copper coating and a capacity of 500ml. Thanks to the copper coating, it keeps your drink chilled for a long time.
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8462295 (ginger) | 419 pc. | 2 944 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Front
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Back
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | CrisMa |
| Color | (95) ginger |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 500 ml |
| Product size | ⌀ 8,5 x 22,5 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,300 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 7323930090 |
| EAN | 4064571044180 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 25 pcs. |
| Large package | 25 pcs. |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 43,00 |
| Big master box (width) cm | 33,00 |
| Big master box (height) cm | 47,00 |
| Big master box (weight) kg | 7,500 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
CrisMa 500 ml Steel Glass is an elegant and functional choice for those who appreciate timeless design and durability. Made of stainless steel, it offers high resistance to damage, while the exterior copper coating adds a modern, sophisticated touch. This glass is perfect for serving drinks both daily and on special occasions.
Thanks to its food-safe material, it performs excellently in any situation. It also makes a great option for an elegant gift.
Similar products
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 002 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 618 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 925 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 919 pcs. | 3 136 pcs. | 8 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 518 pcs. | 1 860 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 419 pcs. | 2 944 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 318 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 312 pcs. | 829 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 152 pcs. | 154 pcs. | 2 500 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 108 pcs. | 3 024 pcs. | 3 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 7 pcs. | 1 745 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Planowana dostawa |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 0 pcs. | 1 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 pcs. | 55 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 296 pcs. | 2 110 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 140 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 46 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 2 255 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 164 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 1 048 pcs. | 1 737 pcs. |