- Homepage
- Eating & drinking
- Barware
- Cocktail shaker 500 ml CrisMa DIETMAR
Cocktail shaker 500 ml CrisMa DIETMAR
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8495295 (ginger) | 0 pc. | 921 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Front
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Back
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | CrisMa |
| Color | (95) ginger |
| Material | silicon, stainless steel |
| Capacity | 500 ml |
| Product size | 18,5 x ⌀ 8 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,260 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 7323930090 |
| EAN | 4064571044494 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 50 pcs. |
| Large package | 50 pcs. |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 55,00 |
| Big master box (width) cm | 46,00 |
| Big master box (height) cm | 50,00 |
| Big master box (weight) kg | 13,000 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
The CrisMa 500 ml bartender shaker is a must-have for every cocktail enthusiast. Made from high-quality stainless steel, it ensures durability and resistance to damage. Its exterior copper finish gives it an elegant, modern look that stands out among other bar accessories.
The shaker is food-safe, providing peace of mind during use. Perfect for mixing drinks, it’s ideal for bars, parties, or home gatherings.
| Name | Download |
|---|---|
| 1) certificate1.pdf | |
| 2) certificate2.pdf |
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 826 pcs. | 1 865 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 318 pcs. | 43 854 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 55 pcs. | 4 418 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 20 pcs. | 5 492 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 9 pcs. | 2 938 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 2 879 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 903 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 15 553 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 11 040 pcs. | 35 743 pcs. | 50 000 pcs. |
Bestseller
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 573 pcs. | 2 555 pcs. | 0 pcs. |
Bestseller
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 14 276 pcs. | 63 890 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 7 402 pcs. | 6 266 pcs. | 30 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 876 pcs. | 587 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 639 pcs. | 1 920 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 524 pcs. | 2 198 pcs. | 5 000 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 079 pcs. | 2 663 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 245 pcs. | 7 782 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 673 pcs. | 3 293 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 527 pcs. | 15 013 pcs. | 15 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 374 pcs. | 2 040 pcs. | 0 pcs. |
Eco