- Homepage
- Eating & drinking
- Other
- Ceramic cup with saucer 175 ml LYNN
Ceramic cup with saucer 175 ml LYNN
Available colours
Cup made of ceramika (New Bone China) with a filling capacity of 175 ml and saucer.
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8366206 (white) | 108 pc. | 3 024 pc. |
3 000 pc. 2026-09-15 |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
C1(A) ceramic decalc (A) Colors max: 7 |
4,5 x 2,5 cm | Thursday, 21 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 3,5 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
C1(A) ceramic decalc
Right side
4,5 cm
2,5 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Print on curved surfaces
Intense colours
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
C1(A) ceramic decalc
Left side
4,5 cm
2,5 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Print on curved surfaces
Intense colours
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (06) white |
| Material | ceramics |
| Capacity | 175 ml |
| Product size | ⌀ 15 x 7 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,438 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 6911100090 |
| EAN | 4064571035249 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 24 pcs. |
| Large package | 24 pcs. |
| Pcs per pallet | 600 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 48,20 |
| Big master box (width) cm | 32,40 |
| Big master box (height) cm | 33,00 |
| Big master box (weight) kg | 10,500 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 200 |
Ceramic cup with saucer, 175 ml capacity, is an elegant and functional choice for serving your favorite beverages. Made from high-quality porcelain, it offers durability and easy maintenance. Its classic shape and subtle design make the cup suitable for both everyday use and special occasions.
The set includes a cup and a matching saucer, making it a complete solution for your desk or table. It is food-safe, allowing you to fully enjoy your drinks without any health concerns. Perfect for coffee, tea, or other favorite beverages.
Shipping ceramics, porcelain, and glass involves the need to additionally secure the goods, which increases transport costs.
Shipping costs:
-
0-19 pieces - parcel 12 EUR
-
20 pieces and more - pallet 70 EUR
PLEASE NOTE: Shipping is free for orders of 600 EUR or more.
Similar products
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 002 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 618 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 925 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 919 pcs. | 3 136 pcs. | 8 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 518 pcs. | 1 860 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 419 pcs. | 2 944 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 318 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 312 pcs. | 829 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 152 pcs. | 154 pcs. | 2 500 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 108 pcs. | 3 024 pcs. | 3 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 7 pcs. | 1 745 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Planowana dostawa |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 0 pcs. | 1 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 pcs. | 55 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 296 pcs. | 2 110 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 1 140 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 46 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 2 255 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 164 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 1 048 pcs. | 1 737 pcs. |