- Homepage
- Eating & drinking
- Thermal cups & bottles
- Thermal mug 400 ml DEBRA
Thermal mug 400 ml DEBRA
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 6879903 (black) | 406 pc. | 433 pc. |
3 000 pc. 2026-09-15 |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
5 x 5 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 5 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Right side
5 cm
5 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Left side
5 cm
5 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (03) black |
| Material | metal |
| Capacity | 400 ml |
| Product size | ⌀ 8 x 20 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,363 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 7323930090 |
| EAN | 4064571018884 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 24 pcs. |
| Large package | 24 pcs. |
| Pcs per pallet | 768 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Single packing (width) cm | 8.5 |
| Single packing (height) cm | 8.5 |
| Big master box (lenght) cm | 54,00 |
| Big master box (width) cm | 37,00 |
| Big master box (height) cm | 23,00 |
| Big master box (weight) kg | 8,700 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Single packing (weight) kg | 0.056 |
Thermal mug, made both inside and out from stainless steel, is a bestseller in its product category. Valued for its excellent quality-to-price ratio and attractive appearance. Thanks to its durable material, the mug is resistant to damage and corrosion, ensuring long-lasting use.
The mug features a practical spout that can be opened and closed with the push of a button, and it’s also convenient to operate with one hand. It’s the perfect option for travel or the office. Although the mug doesn’t have vacuum-insulated walls, its tight seal helps keep beverages warm a bit longer.
Its functional and elegant design makes it an ideal choice for those who appreciate both aesthetics and practicality. This mug is a great solution for everyday use as well as an affordable gift.Product features: Capacity of 400 ml.
Keeps drinks hot for up to 6 hours and cold for up to 12 hours (measured at room temperature). Convenient push-button opening.
| Name | Download |
|---|---|
| 1) certificate1.pdf | |
| 3) Declaration_of_conformity.pdf |
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 252 pcs. | 10 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 999 pcs. | 6 870 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 917 pcs. | 4 308 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 634 pcs. | 2 528 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 504 pcs. | 2 484 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 040 pcs. | 3 630 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 900 pcs. | 921 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 898 pcs. | 3 516 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 447 pcs. | 1 511 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 420 pcs. | 2 052 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 305 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 55 pcs. | 3 621 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 18 pcs. | 1 616 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 993 pcs. | 49 pcs. | 5 000 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 4 459 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 402 pcs. | 7 230 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 036 pcs. | 447 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 892 pcs. | 5 376 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 816 pcs. | 699 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 727 pcs. | 3 736 pcs. | 0 pcs. |