- Homepage
- Eating & drinking
- Thermal cups & bottles
- Steel thermal bottle 1000 ml JEROME
Steel thermal bottle 1000 ml JEROME
Available colours
stal nierdzewna double-walled vacuum bottle with bamboo lid, carrying handle and 1000 ml capacity.
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8358007 (grey) | 639 pc. | 3 535 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
10 x 15 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
L4 (laser engraving 360) Colors max: 1 |
20 x 18 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 4 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
S2 (screen printing)
All around print
10 cm
15 cm
max.: 1
Other information:
Pantone colour matching system
Ink enters the material
Vibrant and saturated colours
Print durability
Print on flat and curved surfaces
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
L3 (laser engraving)
Front
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Back
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L4 (laser engraving 360)
Engraving all around
20 cm
18 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (07) grey |
| Material | bamboo, silicon, stainless steel |
| Capacity | 1000 ml |
| Product size | ⌀ 8,2 x 31 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,542 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 9617000000 |
| EAN | 4064571035126 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 24 pcs. |
| Large package | 24 pcs. |
| Pcs per pallet | 480 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 57,00 |
| Big master box (width) cm | 39,00 |
| Big master box (height) cm | 34,00 |
| Big master box (weight) kg | 14,150 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 200 |
The thermal bottle is an elegant solution for those who value aesthetics and solid craftsmanship. Made of stainless steel, this bottle ensures durability and resistance to damage. Additionally, its large capacity allows you to store a sufficient amount of liquid without the need for constant refilling.
One of the main advantages of the bottle is its leak-proof bamboo lid, which not only adds a natural, eco-friendly look but also guarantees that beverages won’t spill, even during intense activities. The convenient carrying handle makes it easy to transport, making it perfect for trips, work, or the gym. Product features: - Double vacuum-insulated walls - Equipped with a silicone seal - Bottle height: 31 cm - Base diameter: 8.2 cm
Bamboo and wood are natural materials, so each product may vary slightly, which also affects laser engraving. These differences do not affect the use of the product and cannot be grounds for a complaint.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 252 pcs. | 10 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 999 pcs. | 6 870 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 917 pcs. | 4 308 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 634 pcs. | 2 528 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 504 pcs. | 2 484 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 040 pcs. | 3 630 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 900 pcs. | 921 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 898 pcs. | 3 516 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 447 pcs. | 1 511 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 420 pcs. | 2 052 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 305 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 55 pcs. | 3 621 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 18 pcs. | 1 616 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 993 pcs. | 49 pcs. | 5 000 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 4 459 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 402 pcs. | 7 230 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 036 pcs. | 447 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 892 pcs. | 5 376 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 816 pcs. | 699 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 727 pcs. | 3 736 pcs. | 0 pcs. |