- Homepage
- Eating & drinking
- Thermal cups & bottles
- Thermal mug 650 ml MARA
Thermal mug 650 ml MARA
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 6370244 (navy blue) | 27 pc. | 643 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
L4 (laser engraving 360) Colors max: 1 |
16 x 6 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Right side
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Left side
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L4 (laser engraving 360)
Engraving all around
16 cm
6 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (44) navy blue |
| Material | acrylic, silicon, stainless steel |
| Capacity | 650 ml |
| Product size | ⌀ 8,5 x 16,5 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,425 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 9617000000 |
| EAN | 4064571034938 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | no packaging |
| Small package | 20 pcs. |
| Large package | 20 pcs. |
| Pcs per pallet | 560 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 55,00 |
| Big master box (width) cm | 45,00 |
| Big master box (height) cm | 20,30 |
| Big master box (weight) kg | 10,300 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 200 |
Thermal mug for hot and cold beverages. This model is especially suitable for tea lovers or those who enjoy refreshing drinks. Thanks to its large capacity, you can easily fit your favorite drink without the need for constant refills.
An additional advantage is its appearance. Tall and solidly made, with a comfortable, large handle and an outdoor design, it’s the perfect choice for camping trips and excursions. The drinking opening is not completely sealed, which means the mug should be stored upright to avoid leaks.
Despite this, thanks to the included lid with a seal, the mug retains temperature longer and prevents accidental spills. Additionally, when used outdoors, it keeps insects from getting inside. This product is ideal for those who value quality craftsmanship and durability.Product features: - Capacity: 650 ml - Stainless steel mug with double vacuum-insulated walls - Plastic lid with a sliding spout and seal
| Name | Download |
|---|---|
| 1) certificate1.pdf | |
| 2) certificate2.pdf |
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 252 pcs. | 10 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 999 pcs. | 6 870 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 917 pcs. | 4 308 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 634 pcs. | 2 528 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 504 pcs. | 2 484 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 040 pcs. | 3 630 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 900 pcs. | 921 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 898 pcs. | 3 516 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 447 pcs. | 1 511 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 420 pcs. | 2 052 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 305 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 55 pcs. | 3 621 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 18 pcs. | 1 616 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 993 pcs. | 49 pcs. | 5 000 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 4 459 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 402 pcs. | 7 230 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 036 pcs. | 447 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 892 pcs. | 5 376 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 816 pcs. | 699 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 727 pcs. | 3 736 pcs. | 0 pcs. |