- Homepage
- Eating & drinking
- Thermal cups & bottles
- Steel thermal bottle 800 ml INGA
Steel thermal bottle 800 ml INGA
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 60196mc (multi-colour) | 865 pc. | 1 959 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
23 x 14 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
5 x 5 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 4 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
S2 (screen printing)
All around print
23 cm
14 cm
max.: 1
Other information:
Pantone colour matching system
Ink enters the material
Vibrant and saturated colours
Print durability
Print on flat and curved surfaces
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
L3 (laser engraving)
Front
5 cm
5 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Back
5 cm
5 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (00) multi-colour |
| Material | metal |
| Capacity | 800 ml |
| Product size | ⌀ 8 x 31,5 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,515 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 9617000000 |
| EAN | 4064571025127 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 12 pcs. |
| Large package | 12 pcs. |
| Pcs per pallet | 480 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Single packing (width) cm | 8.5 |
| Single packing (height) cm | 8.5 |
| Big master box (lenght) cm | 36,00 |
| Big master box (width) cm | 27,50 |
| Big master box (height) cm | 34,00 |
| Big master box (weight) kg | 6,180 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 190 |
Innovative thermal bottle with a capacity made from high-quality materials, making it durable and suitable for everyday use. This leak-proof, double-walled bottle provides excellent vacuum insulation, keeping both cold and hot drinks at their ideal temperature for longer. A standout feature of the bottle is its unique coating that shimmers with rainbow colors in the light, giving it a modern and elegant look.
It’s the perfect choice for those who value both style and functionality, as well as an original gift idea, with or without custom branding. The bottle is completely leak-proof, so you can confidently toss it into your backpack or bag without worrying about spills.Product features:- Made from stainless steel- Keeps drinks hot for up to 8 hours and cold for up to 24 hours (measured at room temperature)
| Name | Download |
|---|---|
| 3) Declaration_of_conformity.pdf |
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 252 pcs. | 10 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 999 pcs. | 6 870 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 917 pcs. | 4 308 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 634 pcs. | 2 528 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 504 pcs. | 2 484 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 040 pcs. | 3 630 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 900 pcs. | 921 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 898 pcs. | 3 516 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 447 pcs. | 1 511 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 420 pcs. | 2 052 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 305 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 55 pcs. | 3 621 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 18 pcs. | 1 616 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 993 pcs. | 49 pcs. | 5 000 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 pcs. | 4 459 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 402 pcs. | 7 230 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 036 pcs. | 447 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 892 pcs. | 5 376 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 816 pcs. | 699 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 727 pcs. | 3 736 pcs. | 0 pcs. |