- Homepage
- Eating & drinking
- Bottles
- Tritan bottle KARISIMBI Schwarzwolf 650 ml
Tritan bottle KARISIMBI Schwarzwolf 650 ml
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| F4912700AJ366 (transparent) | 1 pc. | 2 067 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 3,5 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
10 x 12 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Schwarzwolf |
| Color | (66) transparent |
| Material | tritan |
| Capacity | 650 ml |
| Product size | ⌀ 7,3 x 21,5 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,135 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 39249000 |
| EAN | 8595611012426 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | Schwarzwolf box |
| Small package | 1 pcs. |
| Large package | 50 pcs. |
| Big master box (lenght) cm | 47 |
| Big master box (width) cm | 11.50 |
| Big master box (height) cm | 48.50 |
| Big master box (weight) kg | 56 |
The KARISIMBI Schwarzwolf Tritan Bottle is the perfect companion for physical activities and everyday challenges. Made from durable, BPA-free Tritan, it ensures safety and long-lasting use. The transparent 650 ml body allows for easy monitoring of your liquid intake, while the black cap with a handle makes it convenient to carry and attach to your backpack or bike.
With two drinking options – a spout and a straw – you can comfortably use it both while running and at work. This bottle is designed for beverages with temperatures ranging from -10°C to 80°C, making it a versatile solution for any season and any type of drink.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 001 pcs. | 3 928 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 75 pcs. | 3 691 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 31 pcs. | 4 899 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 2 067 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 562 pcs. | 3 864 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 230 pcs. | 11 038 pcs. | 20 000 pcs. |
360°
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 795 pcs. | 1 389 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 470 pcs. | 6 902 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 321 pcs. | 6 472 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 906 pcs. | 2 826 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 827 pcs. | 3 274 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 892 pcs. | 3 208 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 880 pcs. | 248 pcs. | 1 500 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 875 pcs. | 2 275 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 868 pcs. | 8 242 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 783 pcs. | 7 476 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 776 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 765 pcs. | 970 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 708 pcs. | 965 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 644 pcs. | 2 887 pcs. | 0 pcs. |
360°