- Homepage
- Eating & drinking
- Hip flasks
- Hip flask 178 ml lips JOANNA
Hip flask 178 ml lips JOANNA
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 6079305 (red) | 27 pc. | 707 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
5 x 2 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 1 |
2 x 1 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Front
5 cm
2 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (05) red |
| Material | metal |
| Capacity | 178 ml |
| Product size | 12 x 3,5 x 6 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,13 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 7323930090 |
| EAN | 4064571015067 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 100 pcs. |
| Large package | 100 pcs. |
| Pcs per pallet | 3000 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Single packing (width) cm | 4 |
| Single packing (height) cm | 4 |
| Big master box (lenght) cm | 44,00 |
| Big master box (width) cm | 37,00 |
| Big master box (height) cm | 28,00 |
| Big master box (weight) kg | 13,000 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 190 |
178 ml Lip-Shaped Hip Flask is a unique and stylish accessory that combines original design with high functionality. Made of stainless steel, it offers durability, resistance to damage, and long-lasting use, while being safe for storing liquids. It’s the perfect choice for those who appreciate distinctive accessories and want to stand out in any situation.With a capacity of 178 ml, this hip flask is compact enough to fit in a pocket, bag, or backpack, yet spacious enough to conveniently hold your favorite drink.
Thanks to its secure closure, you can be confident that the liquid will stay safe without the risk of accidental spills.Its one-of-a-kind lip shape makes it an excellent gift for people with a sense of humor and a love for original gadgets. It’s also a great accessory for special occasions, highlighting the owner’s individual style.The 178 ml Lip-Shaped Hip Flask combines functionality, durability, and modern design. No matter the occasion, it will attract attention and serve as a distinctive highlight in any accessory collection.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 815 pcs. | 20 316 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 996 pcs. | 4 298 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 911 pcs. | 2 233 pcs. | 15 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 732 pcs. | 1 338 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 624 pcs. | 4 490 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 147 pcs. | 2 690 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 27 pcs. | 707 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 20 pcs. | 4 540 pcs. | 3 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
Sold out
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 8 pcs. | 1 056 pcs. | 1 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 pcs. | 4 982 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 pcs. | 1 245 pcs. | 1 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 300 pcs. | 1 024 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 1 155 pcs. | 1 000 pcs. |