- Homepage
- Eating & drinking
- Hip flasks
- Hip flask MADONIE 236 ml Schwarzwolf
Hip flask MADONIE 236 ml Schwarzwolf
Available colours
Schwarzwolf hip flask with 237 ml capacity. Simple design, with four shot glasses.
Availability
| Color | 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| F5000200AJ303 (black) | 2 pc. | 300 pc. |
1 024 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Hip flask
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Schwarzwolf |
| Color | (03) black |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 236 ml |
| Product size | 14,6 × 9,5 × 2,2 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,175 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 73239300 |
| EAN | 8595611009945 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | Schwarzwolf box |
| Small package | 1 pcs. |
| Large package | 100 pcs. |
| Big master box (lenght) cm | 32.50 |
| Big master box (width) cm | 17.50 |
| Big master box (height) cm | 34 |
| Big master box (weight) kg | 51 |
The MADONIE flask by Schwarzwolf is the perfect choice for those who value practical solutions and elegant design during travel or outdoor gatherings. Made from high-quality materials, it ensures safety in contact with food and beverages. With a capacity of 236 ml, the flask is compact enough to take with you anywhere, yet spacious enough to share its contents with your travel companions.
The set includes four small shot glasses, allowing you to conveniently serve drinks among friends. MADONIE is designed for those who like to maintain a touch of class even in the great outdoors. Minimalist design, functionality, and Schwarzwolf quality all come together in one stylish set.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 815 pcs. | 20 316 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 996 pcs. | 4 298 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 911 pcs. | 2 233 pcs. | 15 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 732 pcs. | 1 338 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 624 pcs. | 4 490 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 147 pcs. | 2 690 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 27 pcs. | 707 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 20 pcs. | 4 540 pcs. | 3 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
Sold out
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 8 pcs. | 1 056 pcs. | 1 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 pcs. | 4 982 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 pcs. | 1 245 pcs. | 1 000 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 300 pcs. | 1 024 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 1 155 pcs. | 1 000 pcs. |