- Homepage
- Eating & drinking
- Mugs
- Ceramic mug 60 ml TILL
Ceramic mug 60 ml TILL
Available colours
Nostalgic - espresso mug made of ceramic with a black rim and a capacity of 60 ml.
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8384303 (black) | 72 pc. | 1 768 pc. |
5 000 pc. 2026-09-15 |
| 8384304 (blue) | 58 pc. | 1 817 pc. |
0 pc. |
| 8384305 (red) | 19 pc. | 3 953 pc. |
8 000 pc. 2026-09-15 |
| 8384306 (white) | 93 pc. | 4 347 pc. |
6 000 pc. 2026-09-15 |
| 8384307 (grey) | 50 pc. | 635 pc. |
3 000 pc. 2026-09-15 |
| 8384309 (green) | 1 101 pc. | 2 670 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
C1(A) ceramic decalc (A) Colors max: 7 |
3 x 3 cm | Thursday, 21 May 2026 |
C1(A) ceramic decalc
Right side
3 cm
3 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Print on curved surfaces
Intense colours
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
C1(A) ceramic decalc
Left side
3 cm
3 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Print on curved surfaces
Intense colours
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (05) red |
| Material | ceramics |
| Capacity | 60 ml |
| Product size | ⌀ 5,9 x 5 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,106 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 6911100090 |
| EAN | 4064571032804 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 144 pcs. |
| Large package | 144 pcs. |
| Pcs per pallet | 2160 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 41,00 |
| Big master box (width) cm | 32,00 |
| Big master box (height) cm | 36,50 |
| Big master box (weight) kg | 16,500 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 130 |
Ceramic espresso cup with a 60 ml capacity is an elegant choice for lovers of intense flavors. Its compact size and subtle design make it perfect for serving espresso, cappuccino, or other small coffee beverages.
Food-safe and compliant with FOOD-SAFE standards, it is suitable for everyday use. The cup stands out for its durability and ease of cleaning, making it an essential addition to any kitchen or café.
| Name | Download |
|---|---|
| 1) certificate1.pdf | |
| 3) Declaration_of_conformity.pdf |
Shipping ceramics, porcelain, and glass involves the need to additionally secure the goods, which increases transport costs.
Shipping costs:
-
0-19 pieces - parcel 12 EUR
-
20 pieces and more - pallet 70 EUR
PLEASE NOTE: Shipping is free for orders of 600 EUR or more.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 312 pcs. | 2 281 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 48 pcs. | 2 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 17 449 pcs. | 53 784 pcs. | 0 pcs. |
Bestseller
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 138 pcs. | 38 949 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 009 pcs. | 3 863 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 598 pcs. | 3 595 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
Sold out
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 034 pcs. | 52 671 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 916 pcs. | 12 345 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 547 pcs. | 16 027 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 538 pcs. | 2 587 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 533 pcs. | 18 788 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 458 pcs. | 1 693 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 226 pcs. | 1 796 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 096 pcs. | 3 769 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 067 pcs. | 1 902 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 043 pcs. | 754 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 032 pcs. | 834 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 020 pcs. | 735 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 975 pcs. | 4 041 pcs. | 5 010 pcs. |