- Homepage
- Eating & drinking
- Mugs
- Ceramic mug 400 ml JOAN
Ceramic mug 400 ml JOAN
Available colours
Large ceramic mug with a fluted pattern and a capacity of 400ml.
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8384106 (white) | 84 pc. | 4 982 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
C1(A) ceramic decalc (A) Colors max: 7 |
o 4 cm | Thursday, 21 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
o 4 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
|
ET (N1) label up to 29 cm2 Colors max: Full color |
4 x 3 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
C1(A) ceramic decalc
Bottom
ø 4 cm
cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Print on curved surfaces
Intense colours
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (06) white |
| Material | ceramics |
| Capacity | 400 ml |
| Product size | ⌀ 8,8 x 9,5 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,345 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 6912002910 |
| EAN | 4064571039056 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 48 pcs. |
| Large package | 48 pcs. |
| Pcs per pallet | 1152 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 47,50 |
| Big master box (width) cm | 30,00 |
| Big master box (height) cm | 42,00 |
| Big master box (weight) kg | 16,550 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 121 |
| Pallet (width) cm | 79 |
| Pallet (height) cm | 183 |
A 400 ml ceramic mug combines functionality with a unique design. Its ribbed texture not only adds an artistic touch but also provides a secure grip, preventing it from slipping out of your hand. Pleasant to the touch, it’s perfect for everyday use.
The mug features a wide and comfortable handle that makes it easy to hold and enhances drinking comfort. Thanks to its careful craftsmanship and original design, this mug is ideal for both home and office, and its distinctive character will catch everyone’s eye.General features: Made of ceramic. Capacity: 400 ml.
Shipping ceramics, porcelain, and glass involves the need to additionally secure the goods, which increases transport costs.
Shipping costs:
-
0-19 pieces - parcel 12 EUR
-
20 pieces and more - pallet 70 EUR
PLEASE NOTE: Shipping is free for orders of 600 EUR or more.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 312 pcs. | 2 281 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 48 pcs. | 2 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 17 449 pcs. | 53 784 pcs. | 0 pcs. |
Bestseller
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 138 pcs. | 38 949 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 009 pcs. | 3 863 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 598 pcs. | 3 595 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
Sold out
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 034 pcs. | 52 671 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 916 pcs. | 12 345 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 547 pcs. | 16 027 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 538 pcs. | 2 587 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 533 pcs. | 18 788 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 458 pcs. | 1 693 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 226 pcs. | 1 796 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 096 pcs. | 3 769 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 067 pcs. | 1 902 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 043 pcs. | 754 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 032 pcs. | 834 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 020 pcs. | 735 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 975 pcs. | 4 041 pcs. | 5 010 pcs. |