- Homepage
- Eating & drinking
- Mugs
- Glass with lid and straw 650 ml BENEDYKT
Glass with lid and straw 650 ml BENEDYKT
Available colours
Glass mug with bamboo lid, stainless steel straw and a capacity of 650ml. Ideal for coffee, bubble tea and much more.
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8384266 (transparent) | 302 pc. | 4 468 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 1 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
C1(A) ceramic decalc (A) Colors max: 7 |
8 x 8 cm | Thursday, 21 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Lid
4 cm
1 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
C1(A) ceramic decalc
Front
8 cm
8 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Print on curved surfaces
Intense colours
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
C1(A) ceramic decalc
Back
8 cm
8 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Print on curved surfaces
Intense colours
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (66) transparent |
| Material | bamboo, glass, stainless steel |
| Capacity | 650 ml |
| Product size | ⌀ 8,3 x 18,2 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,542 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 7013990090 |
| EAN | 4064571039063 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 25 pcs. |
| Large package | 25 pcs. |
| Pcs per pallet | 600 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 47,00 |
| Big master box (width) cm | 47,00 |
| Big master box (height) cm | 25,00 |
| Big master box (weight) kg | 13,550 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 210 |
A 650 ml glass is the perfect choice for those who enjoy serving drinks in a stylish way. With its large capacity and clear walls, it’s ideal for showcasing and serving beverages like lemonade or bubble tea. Additionally, the glass features an elegant bamboo lid that effectively protects the contents from insects while adding a touch of sophistication.
Completing the set is a stainless steel straw, which is both durable and eco-friendly. Suitable for both hot and cold drinks, this glass is perfect for serving refreshing juices, iced tea, or mint-infused water. The natural bamboo accents give it a unique character, making it an original gift for everyday use or a practical summer accessory.General features: Materials: bamboo, soda-lime glass, stainless steel, silicone Straw diameter: 1.2 cm Glass rim diameter: 1.25 cm
| Name | Download |
|---|---|
| 1) certificate1.pdf |
Bamboo and wood are natural materials, so each product may vary slightly, which also affects laser engraving. These differences do not affect the use of the product and cannot be grounds for a complaint.
Shipping ceramics, porcelain, and glass involves the need to additionally secure the goods, which increases transport costs.
Shipping costs:
-
0-19 pieces - parcel 12 EUR
-
20 pieces and more - pallet 70 EUR
PLEASE NOTE: Shipping is free for orders of 600 EUR or more.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 312 pcs. | 2 281 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 48 pcs. | 2 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 17 449 pcs. | 53 784 pcs. | 0 pcs. |
Bestseller
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 138 pcs. | 38 949 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 009 pcs. | 3 863 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 598 pcs. | 3 595 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
Sold out
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 034 pcs. | 52 671 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 916 pcs. | 12 345 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 547 pcs. | 16 027 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 538 pcs. | 2 587 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 533 pcs. | 18 788 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 458 pcs. | 1 693 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 226 pcs. | 1 796 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 096 pcs. | 3 769 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 067 pcs. | 1 902 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 043 pcs. | 754 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 032 pcs. | 834 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 020 pcs. | 735 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 975 pcs. | 4 041 pcs. | 5 010 pcs. |