- Homepage
- Eating & drinking
- Mugs
- Ceramic mug with spoon 250 ml ARMANDO
Ceramic mug with spoon 250 ml ARMANDO
Available colours
Ceramic mug with integrated spoon in the handle (250 ml), colour-matching with the 4 available inner colours of the mug.
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8509504 (blue) | 83 pc. | 1 208 pc. |
5 000 pc. 2026-07-28 |
| 8509508 (yellow) | 1 069 pc. | 2 400 pc. |
0 pc. |
| 8509509 (green) | 608 pc. | 2 567 pc. |
0 pc. |
| 8509510 (orange) | 1 032 pc. | 834 pc. |
5 000 pc. 2026-07-28 |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
C1(A) ceramic decalc (A) Colors max: 7 |
4 x 3 cm | Thursday, 21 May 2026 |
C1(A) ceramic decalc
Right side
4 cm
3 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Print on curved surfaces
Intense colours
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
C1(A) ceramic decalc
Left side
4 cm
3 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Hand-wash recommended
Print on curved surfaces
Intense colours
Term of marking: Thursday, 21 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (04) blue |
| Material | ceramics |
| Capacity | 250 ml |
| Product size | ⌀ 8,5 x 9,8 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,34 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 6911100090 |
| EAN | 4064571021792 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 36 pcs. |
| Large package | 36 pcs. |
| Pcs per pallet | 1296 |
| Small master box (lenght) cm | 11,50 |
| Small master box (width) cm | 11,00 |
| Small master box (height) cm | 11,00 |
| Single packing (width) cm | 11 |
| Single packing (height) cm | 11 |
| Big master box (lenght) cm | 37,50 |
| Big master box (width) cm | 29,00 |
| Big master box (height) cm | 34,00 |
| Big master box (weight) kg | 12,250 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (height) cm | 220 |
A 250 ml ceramic mug is an elegant choice for those who appreciate both functionality and aesthetics. Paired with a color-coordinated spoon, it creates a harmonious set, perfect for enjoying your favorite beverages like coffee or tea.
Made from high-quality, food-safe materials, the mug ensures safe use. Its compact size makes it ideal for the office, kitchen, or as a gift.
| Name | Download |
|---|---|
| 1) certificate1.pdf | |
| 3) Declaration_of_conformity.pdf |
Shipping ceramics, porcelain, and glass involves the need to additionally secure the goods, which increases transport costs.
Shipping costs:
-
0-19 pieces - parcel 12 EUR
-
20 pieces and more - pallet 70 EUR
PLEASE NOTE: Shipping is free for orders of 600 EUR or more.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 312 pcs. | 2 281 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 48 pcs. | 2 896 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 17 449 pcs. | 53 784 pcs. | 0 pcs. |
Bestseller
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 138 pcs. | 38 949 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 009 pcs. | 3 863 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 598 pcs. | 3 595 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
Sold out
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 034 pcs. | 52 671 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 916 pcs. | 12 345 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 547 pcs. | 16 027 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 538 pcs. | 2 587 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 533 pcs. | 18 788 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 458 pcs. | 1 693 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 226 pcs. | 1 796 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 096 pcs. | 3 769 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 067 pcs. | 1 902 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 043 pcs. | 754 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 032 pcs. | 834 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 020 pcs. | 735 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 975 pcs. | 4 041 pcs. | 5 010 pcs. |