- Homepage
- Eating & drinking
- Vacuum bottles
- Thermos 1000 ml EMANUEL
Thermos 1000 ml EMANUEL
Code: 8545307
(copy to the clipboard)
Color: grey
EAN: 4064571049970
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8545307 (grey) | 370 pc. | 2 276 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 4 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (07) grey |
| Material | ABS, polyester, polypropylene (PP), silicon, stainless steel |
| Capacity | 1000 ml |
| Product size | 33,5 x ⌀ 9,8 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,890 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 96170000000 |
| EAN | 4064571049970 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 20 pcs. |
| Large package | 20 pcs. |
A 1000 ml stainless steel thermos is a reliable companion for any trip. Its durable construction ensures long-lasting use, while the double-wall design keeps beverages at the desired temperature for many hours - perfect for hot coffee or cool tea during mountain hikes or camping trips.
The set includes two practical cups, allowing the thermos to be shared and enhancing comfort during outdoor activities.
Additionally, an ergonomic handle and an included strap make carrying easy and convenient. Solid materials and a functional design make this thermos suitable both for outdoor adventures and everyday activities.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 786 pcs. | 2 835 pcs. | 5 000 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 370 pcs. | 2 276 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 910 pcs. | 18 411 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 049 pcs. | 3 001 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 982 pcs. | 5 pcs. | 3 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 430 pcs. | 1 793 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 274 pcs. | 1 561 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 229 pcs. | 863 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 87 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 3 091 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 90 pcs. | 1 512 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 2 312 pcs. | 0 pcs. |