- Homepage
- Eating & drinking
- Vacuum bottles
- Thermos flask 450 ml GREGORIO
Thermos flask 450 ml GREGORIO
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery | Further deliveries |
|---|---|---|---|---|
| 6214203 (black) | 0 pc. | 0 pc. |
2 000 pc. 2026-08-18 |
5 000 pc. 2026-09-22 |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
18 x 15 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
L4 (laser engraving 360) Colors max: 1 |
16 x 7 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3 x 3 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
S2 (screen printing)
All around print
18 cm
15 cm
max.: 1
Other information:
Pantone colour matching system
Ink enters the material
Vibrant and saturated colours
Print durability
Print on flat and curved surfaces
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
L3 (laser engraving)
Front
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
L3 (laser engraving)
Back
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (03) black |
| Material | cork, metal |
| Capacity | 450 ml |
| Product size | 6,5 x 24,9 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,27 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 9617000000 |
| EAN | 4064571027916 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 25 pcs. |
| Large package | 25 pcs. |
| Pcs per pallet | 900 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 37,00 |
| Big master box (width) cm | 36,00 |
| Big master box (height) cm | 54,50 |
| Big master box (weight) kg | 17,400 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 180 |
A 450 ml thermos combines elegance, functionality, and environmental care. Made of stainless steel and featuring double walls with vacuum insulation, it effectively maintains beverage temperatures—keeping hot drinks warm for up to 8 hours and cold drinks chilled for up to 12 hours. Thanks to its leak-proof seal, the thermos offers complete spill protection, ensuring comfort in any situation.Its minimalist, stylish design is highlighted by a cork base, which not only adds aesthetic appeal but also provides stability and protects surfaces from scratches.
Using eco-friendly materials, this thermos is an environmentally conscious alternative to disposable cups and plastic bottles.Lightweight and handy, it’s perfect for work, university, travel, or an active day outdoors. Made from food-safe materials, it is free from harmful substances and meets the highest quality standards. The 450 ml thermos is an excellent choice for those who value practicality, durability, and style all in one product.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 786 pcs. | 2 835 pcs. | 5 000 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 370 pcs. | 2 276 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 910 pcs. | 18 411 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 049 pcs. | 3 001 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 982 pcs. | 5 pcs. | 3 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 430 pcs. | 1 793 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 274 pcs. | 1 561 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 229 pcs. | 863 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 87 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 pcs. | 3 091 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 90 pcs. | 1 512 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 2 312 pcs. | 0 pcs. |