- Homepage
- Eating & drinking
- Bottles
- Glass bottle with sleeve 600 ml RAMONA
Glass bottle with sleeve 600 ml RAMONA
Available colours
Glass drinking bottle with neoprene sleeve, stainless steel lid with bamboo top, carrying handle and a capacity of 600 ml.
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 6318103 (black) | 1 290 pc. | 6 112 pc. |
0 pc. |
| 6318104 (blue) | 1 191 pc. | 4 902 pc. |
0 pc. |
| 6318105 (red) | 1 448 pc. | 10 999 pc. |
0 pc. |
| 6318107 (grey) | 374 pc. | 52 pc. |
0 pc. |
| 6318109 (green) | 531 pc. | 4 918 pc. |
0 pc. |
| 6318110 (orange) | 742 pc. | 6 188 pc. |
0 pc. |
| 6318111 (pink) | 570 pc. | 2 457 pc. |
0 pc. |
| 6318112 (violet) | 521 pc. | 1 943 pc. |
0 pc. |
| 6318124 (light blue) | 632 pc. | 940 pc. |
0 pc. |
| 6318129 (light green) | 627 pc. | 5 903 pc. |
0 pc. |
| 6318144 (navy blue) | 14 pc. | 33 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
o 5 cm | Monday, 18 May 2026 |
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
18 x 10 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
|
TT1 (thermotransfer) Colors max: 7 |
4 x 10 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
|
DTF1 (direct to film 50 cm2) Colors max: Full color |
4 x 10 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Cap
ø 5 cm
cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
S2 (screen printing)
All around print
18 cm
10 cm
max.: 1
Other information:
Pantone colour matching system
Ink enters the material
Vibrant and saturated colours
Print durability
Print on flat and curved surfaces
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
TT1 (thermotransfer)
Front
4 cm
10 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Clean edges of the print
Vibrant and saturated colours
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
TT1 (thermotransfer)
Back
4 cm
10 cm
max.: 7
Other information:
Pantone colour matching system
Clean edges of the print
Vibrant and saturated colours
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (03) black |
| Material | bamboo, glass, rubber, silicon, stainless steel |
| Capacity | 600 ml |
| Product size | ⌀ 6,5 x 25 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,5 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 7013990090 |
| EAN | 4064571032385 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 24 pcs. |
| Large package | 24 pcs. |
| Pcs per pallet | 600 |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 46,60 |
| Big master box (width) cm | 33,00 |
| Big master box (height) cm | 28,30 |
| Big master box (weight) kg | 10,350 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
| Pallet (lenght) cm | 120 |
| Pallet (width) cm | 80 |
| Pallet (height) cm | 160 |
Glass Bottle with Sleeve 600 ml is an elegant and functional choice for those who value high quality and an eco-friendly alternative to plastic containers. Made from premium glass, it features a leak-proof stainless steel lid and a bamboo closure, ensuring convenient and secure beverage storage. The neoprene sleeve protects the bottle from damage, providing extra protection during transport.
With a 600 ml capacity, it’s perfect for everyday use—whether at work or on walks. Eco-friendly, safe, and durable—a great choice for every day.
Bamboo and wood are natural materials, so each product may vary slightly, which also affects laser engraving. These differences do not affect the use of the product and cannot be grounds for a complaint.
Shipping ceramics, porcelain, and glass involves the need to additionally secure the goods, which increases transport costs.
Shipping costs:
-
0-19 pieces - parcel 12 EUR
-
20 pieces and more - pallet 70 EUR
PLEASE NOTE: Shipping is free for orders of 600 EUR or more.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 001 pcs. | 3 928 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 75 pcs. | 3 691 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 31 pcs. | 4 899 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 2 067 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 562 pcs. | 3 864 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 230 pcs. | 11 038 pcs. | 20 000 pcs. |
360°
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 795 pcs. | 1 389 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 470 pcs. | 6 902 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 321 pcs. | 6 472 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 906 pcs. | 2 826 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 827 pcs. | 3 274 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 892 pcs. | 3 208 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 880 pcs. | 248 pcs. | 1 500 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 875 pcs. | 2 275 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 868 pcs. | 8 242 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 783 pcs. | 7 476 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 776 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 765 pcs. | 970 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 708 pcs. | 965 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 644 pcs. | 2 887 pcs. | 0 pcs. |
360°