- Homepage
- Eating & drinking
- Bottles
- Bottle 820 ml LOUISA
Bottle 820 ml LOUISA
Code: 8553009
(copy to the clipboard)
Color: green
EAN: 4064571050334
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 8553003 (black) | 31 pc. | 4 899 pc. |
0 pc. |
| 8553006 (white) | 30 pc. | 4 902 pc. |
0 pc. |
| 8553009 (green) | 30 pc. | 4 854 pc. |
0 pc. |
| 8553044 (navy blue) | 33 pc. | 4 848 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
3,5 x 3,5 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
|
S2 (screen printing) Colors max: 1 |
18 x 15 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (09) green |
| Material | PET, polyethylene (PE), polypropylene (PP), silicon, tritan |
| Capacity | 820 ml |
| Product size | 24,7 x ⌀ 7,5 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,300 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 39241000900 |
| EAN | 4064571050334 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 25 pcs. |
| Large package | 25 pcs. |
A 820 ml bottle made from high-quality PET plastic is the perfect solution for active individuals who value convenience. Its lightweight design makes it easy to carry, while the sturdy material ensures durability and resistance to mechanical damage. With its generous capacity, it’s ideal for workouts, trips, or everyday use at work or school.
The transparent bottle allows you to monitor the liquid level, and the ergonomic shape makes drinking comfortable in any situation. This practical and eco-friendly choice prioritizes both user comfort and health.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 001 pcs. | 3 928 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 75 pcs. | 3 691 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 31 pcs. | 4 899 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 2 067 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 562 pcs. | 3 864 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 230 pcs. | 11 038 pcs. | 20 000 pcs. |
360°
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 795 pcs. | 1 389 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 470 pcs. | 6 902 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 321 pcs. | 6 472 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 906 pcs. | 2 826 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 827 pcs. | 3 274 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 892 pcs. | 3 208 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 880 pcs. | 248 pcs. | 1 500 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 875 pcs. | 2 275 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 868 pcs. | 8 242 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 783 pcs. | 7 476 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 776 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 765 pcs. | 970 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 708 pcs. | 965 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 644 pcs. | 2 887 pcs. | 0 pcs. |
360°