- Homepage
- Eating & drinking
- Kitchen accessories
- Tritan jug with strainer 2500 ml ROMANO
Tritan jug with strainer 2500 ml ROMANO
Available colours
Availability
| Color | 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| 6081477 (dark grey) | 1 pc. | 517 pc. |
0 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
T4 (pad printing) Colors max: 4 |
4 x 3 cm | Tuesday, 19 May 2026 |
T4 (pad printing)
Front
4 cm
3 cm
max.: 4
Other information:
Pantone colour matching system
Fast fulfillment of large-volume orders
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
T4 (pad printing)
Back
4 cm
3 cm
max.: 4
Other information:
Pantone colour matching system
Fast fulfillment of large-volume orders
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
T4 (pad printing)
Right side
4 cm
3 cm
max.: 4
Other information:
Pantone colour matching system
Fast fulfillment of large-volume orders
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
T4 (pad printing)
Left side
4 cm
3 cm
max.: 4
Other information:
Pantone colour matching system
Fast fulfillment of large-volume orders
Term of marking: Tuesday, 19 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | M-Collection |
| Color | (77) dark grey |
| Material | tritan |
| Capacity | 2500 ml |
| Product size | ⌀ 11,5 x 29,5 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,32 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 3924900090 |
| EAN | 4064571015104 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | carton box |
| Small package | 20 pcs. |
| Large package | 20 pcs. |
| Small master box (lenght) cm | 0,00 |
| Small master box (width) cm | 0,00 |
| Small master box (height) cm | 0,00 |
| Big master box (lenght) cm | 64,00 |
| Big master box (width) cm | 51,50 |
| Big master box (height) cm | 31,50 |
| Big master box (weight) kg | 6,400 |
| Small master box (weight) kg | 0,000 |
The 2500 ml Tritan pitcher is the perfect solution for serving beverages on any occasion. Made from durable and safe material (BPA FREE), it is resistant to damage and maintains its clarity for a long time. Equipped with a plastic strainer, it allows for easy addition of fruits, herbs, or ice, enhancing the flavor of your drinks.
Thanks to its lockable spout and leakproof design (LEAKPROOF), it offers comfortable use and protection against accidental spills. The ergonomic handle makes it easy to carry, while the modern design ensures the pitcher looks great on any table. Food-safe (FOOD-SAFE) and ideal for everyday use as well as special occasions.
| Name | Download |
|---|---|
| 1) certificate1.pdf | |
| 3) Declaration_of_conformity.pdf |
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 826 pcs. | 1 865 pcs. | 0 pcs. |
New product
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 16 pcs. | 2 930 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 pcs. | 9 pcs. | 5 000 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 800 pcs. | 3 085 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 7 152 pcs. | 4 907 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 5 188 pcs. | 20 152 pcs. | 50 000 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 4 810 pcs. | 3 957 pcs. | 15 000 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 891 pcs. | 6 441 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 538 pcs. | 9 630 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 0 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
Eco
Sold out
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 291 pcs. | 8 153 pcs. | 100 000 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 180 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 3 089 pcs. | 4 029 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 698 pcs. | 2 194 pcs. | 10 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 510 pcs. | 5 808 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 457 pcs. | 6 070 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 284 pcs. | 33 173 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 016 pcs. | 487 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 776 pcs. | 14 673 pcs. | 9 600 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 578 pcs. | 7 999 pcs. | 0 pcs. |
Eco
Recycled