- Homepage
- Eating & drinking
- Bottles
- Vacuum bottle 750 ml DINARA Schwarzwolf
Vacuum bottle 750 ml DINARA Schwarzwolf
Available colours
Schwarzwolf double-walled vacuum bottle with 750 ml volume which makes the temperature of your drink last longer. Keeps warmth up to 20h.
Availability
| Color | 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|---|
| F5105900AJ303 (black) | 0 pc. | 711 pc. |
2 000 pc. |
| Mark group | Print size | Term of marking |
|---|---|---|
|
L3 (laser engraving) Colors max: 1 |
4 x 4 cm | Monday, 18 May 2026 |
L3 (laser engraving)
Top
4 cm
4 cm
max.: 1
Other information:
Marking colour depends on the colour of the surface
Precise marking
High marking durability
Personalisation available
Low set up cost
Term of marking: Monday, 18 May 2026
| Specification | |
|---|---|
| Brand | Schwarzwolf |
| Color | (03) black |
| Material | stainless steel |
| Capacity | 750 ml |
| Product size | ⌀ 8,6 x 28,8 cm |
| Min. quantity | - |
| Weight | 0,586 kg |
| Country of origin | China |
| Duty number | 96170000 |
| EAN | 8595611011276 |
| Packaging | |
|---|---|
| Package | Schwarzwolf box |
| Small package | 1 pcs. |
| Big master box (lenght) cm | 0 |
| Big master box (width) cm | 0 |
| Big master box (height) cm | 0 |
| Big master box (weight) kg | 0 |
DINARA Schwarzwolf Thermal Bottle combines elegant design, durability, and functionality, making it the perfect choice for active individuals who value convenience and style. Made from high-quality stainless steel and featuring double walls with vacuum insulation, it keeps your beverages hot or cold for extended periods. With a capacity of 750 ml, it’s ideal for long trips, hikes, or all-day outdoor activities.
Its sturdy construction ensures resistance to damage, while the leak-proof lid prevents accidental spills. The ergonomic shape makes it easy to hold, and its minimalist, modern look makes it a great fit both on your office desk and during sporty outings. This reliable companion takes care of your hydration and comfort wherever you go.
Similar products
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 001 pcs. | 3 928 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 75 pcs. | 3 691 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 31 pcs. | 4 899 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 4-5 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 pcs. | 2 067 pcs. | 0 pcs. |
New product
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 562 pcs. | 3 864 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 230 pcs. | 11 038 pcs. | 20 000 pcs. |
360°
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 795 pcs. | 1 389 pcs. | 5 000 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 470 pcs. | 6 902 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 2 321 pcs. | 6 472 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 906 pcs. | 2 826 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 1 827 pcs. | 3 274 pcs. | 0 pcs. |
Recycled
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 892 pcs. | 3 208 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 880 pcs. | 248 pcs. | 1 500 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 875 pcs. | 2 275 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 868 pcs. | 8 242 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 783 pcs. | 7 476 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 776 pcs. | 0 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 765 pcs. | 970 pcs. | 0 pcs. |
Eco
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 708 pcs. | 965 pcs. | 0 pcs. |
| 24 hours | 2-3 days | Upcoming delivery |
|---|---|---|
| 644 pcs. | 2 887 pcs. | 0 pcs. |
360°